UYARI!!!....Burada yayınladığımız E-Kitapları download ettikten 24 saat sonra silmek zorundasınız. Aksi takdirde kitabi basan firmanın uğrayacağı zarardan hiçbir şekilde SORUMLU değiliz. Bu kitapların hiçbirisi orijinal kitapların yerini tutmayacağı için eğer kitabı beğenirseniz kitapçılardan almanızı ya da e-buy yolu ile edinmenizi öneririz. Sitemizin amacı sadece kitap hakkında bilgi edinip, belli bir fikir sahibi olmanız ve hoşunuza giderse kitabi almanız içindir. Sitemizin burada yayınlanan e-kitaplardan herhangi bir çıkarı ya da herhangi bir kuruluşa zarar verme amacı yoktur. Bu yüzden E-kitapları fikir alma amaçlı olarak 24 saat süreli kullanabilirsiniz. Daha sonrası sizin sorumluluğunuza kalmıştır.

 

Mazlum Doğan Toplu Yazilar

Mazlum Doğan Toplu Yazilar


PKK'nin kurucularından ve Merkez Komite Üyesi olan, 21 Mart 1982 yılında Diyarbakır 5 No'lu Askeri Cezaevi'nde baskıları protesto etmek ve Newroz'u kutlamak amacıyla büyük bir eyleme imza atan Çağdaş
Kawa Mazlum Doğan'ın
cezaevinde yazdığı yazılar, gerek ana dava için yazdığı ve yarım kalan savunma, gerekse de duruşmalardaki konuşmalarından derlenen "Seçme Yazılar" adıyla kitaplaştırıldı.
Kitap, Medya Yayınları tarafından basıldı. Toplam 232 sayfadan oluşmuş. Bugüne kadar Mazlum Doğan'ın ideolog yönü bilinmesine rağmen onun yazıları ilk defa kitaplaştırılıp piyasaya çıkarıldı. Kitap, Mazlum Doğan'ın "Cuntaya karşı koyduğumuz eylemler, gösterdiğimiz direniş ve mahkemelerde haykıran sesimiz mutlaka kitlelere ulaştırılmalıdır" sözüyle başlıyor. Bu kitap 12 Eylül karanlığının Diyarbakır vahşetine aynı zamanda tanıklık da etmektedir. Mahkemelerde başta Mazlum Doğan olmak üzere PKK'nin öncü kadroları yaşanan vahşeti çok açık bir biçimde ortaya koymuştur. Mazlum Doğan'ın kaleminden yaşanan vahşetin izlerini görmek mümkündür.

Okumak İçin Aşağıdaki Resimlere TIKLAYIN

                             
       PDF OLARAK OKU                                   DiGiTAL OLARAK OKU