UYARI!!!....Burada yayınladığımız E-Kitapları download ettikten 24 saat sonra silmek zorundasınız. Aksi takdirde kitabi basan firmanın uğrayacağı zarardan hiçbir şekilde SORUMLU değiliz. Bu kitapların hiçbirisi orijinal kitapların yerini tutmayacağı için eğer kitabı beğenirseniz kitapçılardan almanızı ya da e-buy yolu ile edinmenizi öneririz. Sitemizin amacı sadece kitap hakkında bilgi edinip, belli bir fikir sahibi olmanız ve hoşunuza giderse kitabi almanız içindir. Sitemizin burada yayınlanan e-kitaplardan herhangi bir çıkarı ya da herhangi bir kuruluşa zarar verme amacı yoktur. Bu yüzden E-kitapları fikir alma amaçlı olarak 24 saat süreli kullanabilirsiniz. Daha sonrası sizin sorumluluğunuza kalmıştır.

 

Uluslarin Kaderlerini Tayin HakkiMerkez Komitesi Konferansı, İzveşçeniye'de yayınlanmış olan ulusal sorun üzerine kararı* kabul etti ve ulusal program sorunun kongre gündemine aldı.
Ulusal sorunun şu anda - karşı-devrimin tüm politikasında, burjuvazinin sınıf bilincinde, ve Rusya sosyal demokrat proletarya partisinde - niçin ve nasıl önemli bir yer tuttuğuna, kararda, ayrıntılı

olarak değiniliyor.
Kuşkusuz bu konu üzerinde durmanın gereği yok, çünkü durum apaçıktır. Marksist teorik yazında, bu durum ve sosyal-demokratların ulusal programının temelleri, son dönemde aydınlığa kavuşturulmuştur (burada başta Stalin'in makalesini belirtmek gerekir). Onun için bu yazıda sorunu salt parti açısından koymayı ve Stolipin-Maklakov baskısı altında boğulmakta olan legal basının ele alamayacağı noktalara açıklık getirmekle yetinmeyi doğru buluyoruz. 
Okumak İçin Aşağıdaki Resimlere TIKLAYIN

                             
       PDF OLARAK OKU                                   DiGiTAL OLARAK OKU