UYARI!!!....Burada yayınladığımız E-Kitapları download ettikten 24 saat sonra silmek zorundasınız. Aksi takdirde kitabi basan firmanın uğrayacağı zarardan hiçbir şekilde SORUMLU değiliz. Bu kitapların hiçbirisi orijinal kitapların yerini tutmayacağı için eğer kitabı beğenirseniz kitapçılardan almanızı ya da e-buy yolu ile edinmenizi öneririz. Sitemizin amacı sadece kitap hakkında bilgi edinip, belli bir fikir sahibi olmanız ve hoşunuza giderse kitabi almanız içindir. Sitemizin burada yayınlanan e-kitaplardan herhangi bir çıkarı ya da herhangi bir kuruluşa zarar verme amacı yoktur. Bu yüzden E-kitapları fikir alma amaçlı olarak 24 saat süreli kullanabilirsiniz. Daha sonrası sizin sorumluluğunuza kalmıştır.

 

Mem û Zîn - Ehmedê Xani

Ehmedê Xanî, yalnızca bir yazar, bir şair ve bir bilgin değildi; aynı zamanda, aydın ve uzak görüşlü bir düşünürdü de. O, bir düşünür olarak, Kürd'ün ve Kürdistan'ın durumuna dikkatle baktı; yurdun, her iki zorba devletin at koşturduğu bir meydan, halkın da o iki devletin boyunduruğu altında tutsak olduğunu gördü. Yurtsever ve ulussever bir düşünür olarak, o durumu kabul etmedi; o duruma ve Kürd halkının tutsaklığına karşı çıktı; Kürd halkına özgürlüğün yolunu göstermek istedi; Kürd halkının dikkatini o durumun üzerine çekmek ve halk arasında ulusseverlik düşüncesini yaymak için tüm gücüyle çaba
harcadı.
"Mem û Zîn" incelenip, üzerine dikkatle düşünüldüğünde, O'nun, baştan sona kadar, hem metniyle ve hem de içeriğiyle, ölümsüz Xanî'nin mesajını, o yüce düşünürün mesajını, o bilgin üstadın mesajını, o öncü bayraktarın mesajını Kürd halkına ileten uzun ve içi dolu bir mektup niteliğinde olduğu görülür.

Okumak İçin Aşağıdaki Resimlere TIKLAYIN
 
                             
       PDF OLARAK OKU                                   DiGiTAL OLARAK OKU
   Türkce ve kürdce okumak icin tikla